Resultat från HEMArännet 2017
Här är resultaten från HEMArännet som arrangerades av Hemmingsmarks Skidklubb 2017-01-15:
D 9 Intervallstart klassisk stil
1 87 DRUGGE Ebba 2008 Ersnäs IF 00:05:53 0:00:00
2 91 HANSSON Milly 2008 Malmbergets AIF 00:05:55 0:00:01
3 84 RAMSTRÖM Hilda 2008 Luleå Gjutarens IF 00:06:07 0:00:14
4 86 STENBERG Lovisa 2008 Hemmingsmarks Skidklubb 00:06:41 0:00:47
5 85 VESTERLUND Märta 2008 Norrfjärdens IF 00:07:32 0:01:38
6 89 LIDMAN Amelie 2008 Kågedalens SK 00:07:45 0:01:51
H 9 Intervallstart klassisk stil
1 76 JONSSON André 2008 Strömnäs GIF 00:05:01 0:00:00
2 71 LUNDSTRÖM Olle 2008 Skellefteå SK 00:05:14 0:00:12
3 74 ERIKSSON Ruben 2008 Brändöns IF 00:05:25 0:00:24
4 73 VIKLUND Olle 2008 Hemmingsmarks Skidklubb 00:05:34 0:00:33
5 70 GRANBERG Liam 2008 Hemmingsmarks Skidklubb 00:05:44 0:00:42
6 72 GRÖNLUND Isac 2008 Hemmingsmarks Skidklubb 00:05:54 0:00:53
7 69 EDSTRÖM Jack 2008 Strömnäs GIF 00:05:56 0:00:55
8 75 BOSTRÖM Olle 2008 Strömnäs GIF 00:06:09 0:01:07
9 68 INGNÄS Silas 2008 Strömnäs GIF 00:06:54 0:01:52
D 10 Intervallstart klassisk stil
1 122 ISAKSSON Agnes 2007 Sävast Ski Team IF 00:04:36 0:00:00
2 131 TURESSON Minna 2007 Luleå Gjutarens IF 00:04:39 0:00:03
3 126 JOHANSSON Märta 2007 Sunderby SK 00:04:51 0:00:14
4 116 BROSTRÖM Alice 2007 Sävast Ski Team IF 00:05:04 0:00:27
5 118 LUNDHOLM Ellen 2007 Strömnäs GIF 00:05:10 0:00:33
6 127 SEIGER Nea 2007 Kågedalens SK 00:05:12 0:00:36
7 124 TÖRNGREN Ester 2007 Sävast Ski Team IF 00:05:15 0:00:39
8 125 HEDSTRÖM Ella 2007 Luleå Gjutarens IF 00:05:19 0:00:43
9 123 FURMARK Vanja 2007 SK Gränsen 00:05:31 0:00:54
10 120 MARKSTRÖM Allis 2007 Strömnäs GIF 00:05:36 0:00:59
11 130 PETTERSSON Svea 2007 Älvsby IF SK 00:05:52 0:01:16
12 121 ÅKERLUND Elvira 2007 Strömnäs GIF 00:06:01 0:01:25
13 129 JOHANSSON Selma 2007 Norrfjärdens IF 00:06:53 0:02:16
14 119 WESSUNG Elvira 2007 Norrfjärdens IF 00:07:09 0:02:33
15 117 LIDSTRÖM Fanny 2007 Hemmingsmarks Skidklubb 00:08:37 0:04:00
H 10 Intervallstart klassisk stil
1 101 NILSSON Edvin 2007 Sävast Ski Team IF 00:05:01 0:00:00
2 107 ÅKERLUND Vidar 2007 Kågedalens SK 00:05:42 0:00:40
3 103 KETTUNEN David 2007 Bodens SK 00:05:44 0:00:43
4 99 KASTENSSON Axel 2007 Luleå Gjutarens IF 00:05:47 0:00:46
5 106 WELIN Leo 2007 Ersnäs IF 00:06:00 0:00:59
6 104 LARSSON Martin 2007 Älvsby IF SK 00:06:10 0:01:09
7 108 NILSSON Erik 2007 Luleå Gjutarens IF 00:06:17 0:01:15
8 105 GEBING Mirak 2007 Hemmingsmarks Skidklubb 00:06:22 0:01:21
9 100 JOHANSSON Wilmer 2007 Hemmingsmarks Skidklubb 00:06:32 0:01:31
10 109 LINDBLOM Karl 2007 Luleå Gjutarens IF 00:07:01 0:02:00
D 11 Intervallstart klassisk stil
1 160 ERIKSSON Elsa 2006 Strömnäs GIF 00:06:38 0:00:00
2 162 LUNDSTRÖM Elma 2006 Skellefteå SK 00:07:13 0:00:34
3 164 MALM Nea 2006 Skellefteå SK 00:07:16 0:00:37
4 163 JOHANSSON Turina 2006 Jukkasjärvi IF 00:07:32 0:00:53
5 161 LUNDQVIST Thea 2006 Kågedalens SK 00:07:45 0:01:06
6 159 JOHANSSON Frida 2006 Hemmingsmarks Skidklubb 00:09:02 0:02:23
H 11 Intervallstart klassisk stil
1 145 JAKOBSSON Jesper 2006 Gällivare SK 00:06:17 0:00:00
2 151 JONSSON Ulrik 2006 Strömnäs GIF 00:06:21 0:00:03
3 153 KRONHOLM Tor 2006 Luleå Gjutarens IF 00:06:33 0:00:15
4 141 NORMANN Viggo 2006 Strömnäs GIF 00:06:59 0:00:41
5 139 NORMANN Rasmus 2006 Strömnäs GIF 00:07:12 0:00:54
5 146 NORDMARK Walter 2006 Täfteå IK 00:07:12 0:00:54
7 144 LINDBERG Markus 2006 OK Sarven 00:07:24 0:01:06
8 147 ELIMÄ Simon 2006 Strömnäs GIF 00:07:38 0:01:20
9 149 BLOMBÄCK Victor 2006 Strömnäs GIF 00:07:41 0:01:23
10 140 BOSTRÖM Nils 2006 Strömnäs GIF 00:07:43 0:01:25
11 152 LYCKNE Filip 2006 Strömnäs GIF 00:08:05 0:01:47
12 148 ÖSTLIN Hjalmar 2006 Sunderby SK 00:08:31 0:02:13
13 142 GRÖNLUND Elias 2006 Hemmingsmarks Skidklubb 00:08:52 0:02:35
14 143 LINDMARK Kevin 2006 Bodens SK 00:10:33 0:04:15
15 150 LIDSTRÖM Kim 2006 Hemmingsmarks Skidklubb 00:13:12 0:06:54
D 12 Intervallstart klassisk stil
1 194 WESTIN Felicia 2005 Sävast Ski Team IF 00:06:14 0:00:00
2 185 HEDLUND Alma 2005 Luleå Gjutarens IF 00:06:18 0:00:03
3 195 ÅBERG Isabell 2005 Luleå Gjutarens IF 00:06:19 0:00:04
4 202 VENNBERG Vera 2005 Sävast Ski Team IF 00:06:30 0:00:15
5 186 ANTONSEN Emma