20170218, Remboloppet
20170218, Remboloppet (klassisk stil)
D9
1 62 HANDELAND Dinah 2008 IFK Hedemora SK 00:06:03.9 0:00:00.0
2 61 ANDERSSON Agnes 2008 IFK Hedemora SK 00:06:17.8 0:00:13.9
3 58 NORGREN Elsa 2008 Domnarvets GOIF 00:06:57.2 0:00:53.2
4 63 UPPGÅRD Lovisa 2008 Rembo IK 00:08:47.1 0:02:43.2
5 60 ALMÉN Gina 2008 Rembo IK 00:10:22.8 0:04:18.8
6 59 ALMÉN Edith 2008 Rembo IK 00:11:45.8 0:05:41.9
H 9
1 52 ARFS Filip 2008 IFK Hedemora SK 00:05:36.0 0:00:00.0
2 54 NORBERG Gustav 2008 Kvarnsvedens GOIF SK 00:05:53.6 0:00:17.6
3 53 BJÖRK Emil 2008 Rembo IK 00:07:11.6 0:01:35.6
4 51 STINESSEN Isak 2008 Rembo IK 00:07:27.2 0:01:51.2
D 10
1 79 HERMANSSON Astrid 2007 Kvarnsvedens GOIF SK 00:04:37.3 0:00:00.0
2 82 NORGREN Tove 2007 Domnarvets GOIF 00:05:00.6 0:00:23.3
3 74 EK Nellie 1900 Brovallens IF 00:05:59.8 0:01:22.5
4 78 JOHANSSON Ester 2007 Rembo IK 00:06:15.5 0:01:38.1
5 76 EKSTRÖM Amanda 2007 IFK Hedemora SK 00:06:55.5 0:02:18.2
6 75 SÖDERBERG Molly 1900 Rembo IK 00:07:01.0 0:02:23.7
H 10
1 72 ANGER Pelle 2007 IFK Hedemora SK 00:04:43.5 0:00:00.0
2 68 ÖSTBERG Viktor 2007 Domnarvets GOIF 00:04:54.0 0:00:10.5
3 70 EKLÖF Oskar 2007 Rembo IK 00:04:59.8 0:00:16.3
4 71 THOLANDER Love 2007 Sundbybergs IK 00:05:13.0 0:00:29.5
5 67 VETTERSKOG Elias 2007 Norrbärke SK 00:05:13.5 0:00:30.0
6 69 ALENIUS Oscar 2007 IFK Hedemora SK 00:06:42.4 0:01:58.9
D 11
1 94 SÖDERQVIST Moa 2006 Storvreta IK 00:08:53.4 0:00:00.0
2 93 ELIASSON Nellie 2006 Rembo IK 00:11:38.9 0:02:45.5
3 92 LIND Emilia 1900 Rembo IK 00:12:11.8 0:03:18.3
H 11
1 89 JÄDERBLOM Gustav 2006 Fjärdhundra SK 00:08:24.1 0:00:00.0
2 86 LEDERUD Oskar 2006 Rembo IK 00:09:23.2 0:00:59.0
3 84 CZUCZOR Casper 1900 Vika IF 00:10:17.0 0:01:52.8
4 85 ÅBERG Jesper 2006 Rembo IK 00:12:42.4 0:04:18.2
D 12
1 104 ÖSTBERG Hanna 2005 Domnarvets GOIF 00:08:53.1 0:00:00.0
2 103 HYTTINEN Ella 2005 IFK Hedemora SK 00:09:15.2 0:00:22.0
3 105 ELIASSON Felicia 2005 Rembo IK 00:09:19.0 0:00:25.9
4 102 MICKELSON Anja 2005 Rembo IK 00:09:45.6 0:00:52.4
H 12
1 98 FREDRIKSEN Trond 2005 Norrbärke SK 00:09:30.3 0:00:00.0
D 13
1 124 HERMANSSON Alva 2004 Kvarnsvedens GOIF SK 00:07:28.8 0:00:00.0
2 122 LAVÉN Erica 2004 Täby IS SK 00:07:34.6 0:00:05.8
3 121 ANDERSSON Tova 2004 Brovallens IF 00:07:58.1 0:00:29.3
4 123 GARFVÉ Ida 2004 IFK Mora SK 00:08:05.8 0:00:37.0
5 117 KLOCKARE Alva 2004 Kvarnsvedens GOIF SK 00:08:23.4 0:00:54.6
6 120 ERIKSSON BJÖRLING Alice 2004 Domnarvets GOIF 00:08:33.3 0:01:04.5
7 119 NYBERG Emmi 2004 Bälinge IF 00:08:40.8 0:01:12.0
8 118 ANDERSSON Karolina 2004 Näs IF 00:09:38.1 0:02:09.3
H 13
1 111 NORBERG Viktor 2004 Kvarnsvedens GOIF SK 00:07:19.1 0:00:00.0
2 114 ERIKSSON Axel 2005 Stora Tuna IK SK 00:07:44.5 0:00:25.4
3 110 JÄDERBLOM Oskar 2004 Fjärdhundra SK 00:07:51.0 0:00:31.8
4 109 THOLANDER Ruben 2004 Sundbybergs IK 00:08:04.2 0:00:45.1
5 112 HELMERSSON-KARELD Ceasar 2004 Kvarnsvedens GOIF SK 00:08:50.0 0:01:30.8
6 113 BERGANDER Filip 2004 Rembo IK 00:09:28.4 0:02:09.2
7 108 WÄRNSTRÖM Frej 2004 Rembo IK 00:11:03.9 0:03:44.7
D 14
1 137 NILSSON Stina 2003 Rembo IK 00:15:36.1 0:00:00.0
2 133 KARLSSON Tove 2003 Täby IS SK 00:16:40.4 0:01:04.3
3 135 BORG Jessica 2003 Storvreta IK 00:17:53.1 0:02:17.0
4 134 BERGLUND Sara 2003 IFK Grängesberg SK 00:18:33.1 0:02:57.0
5 136 PERSSON-NYBERG Lisa 2003 IFK Grängesberg SK 00:18:39.4 0:03:03.2
H 14
1 128 JOHANSSON Erik 2003 Domnarvets GOIF 00:13:42.5 0:00:00.0
2 129 KROUWEL Frank 2003 Stora Tuna IK SK 00:14:49.0 0:01:06.5
3 130 JÄDERBLOM Albin 2003 Fjärdhundra SK 00:15:17.2 0:01:34.7
4 127 SÖDERQVIST Lucas 2003 Storvreta IK 00:18:22.7 0:04:40.2
D 15
1 144 ERIKSSON ENGLUND Elin 2002 Kvarnsvedens GOIF SK 00:14:32.6 0:00:00.0
H 15
1 140 GRYWENZ Karl 2002 Storvreta IK 00:12:43.1 0:00:00.0
D 16
1 157 TAPANI Linn 2001 Sågmyra SK 00:15:00.3 0:00:00.0
2 156 LAVÉN Olivia 2001 Täby IS SK 00:15:00.9 0:00:00.6
H 16
1 149 MELIN Alexander 2001 Sundbybergs IK 00:13:08.6 0:00:00.0
2 150 SAARIO Johannes 2001 Korsnäs IF SK 00:14:00.0 0:00:51.4
3 152 SJÖBERG Dennis 2001 Rembo IK 00:14:01.0 0:00:52.4
4 153 LINDGREN Erik 2001 Gävle SK 00:14:17.6 0:01:09.0
5 151 TAPANI Jakob 2001 Sågmyra SK 00:14:19.7 0:01:11.1
6 148 SVENSSON Carl 2001 Sundbybergs IK 00:15:55.4 0:02:46.8
Damer motion, 10 km
1 165 WALLÉN Karin 1984 Rembo IK 00:27:42 0:00:00
2 169 LINDGREN Anna 1900 Brovallens IF 00:29:26 0:01:43
3 167 MYKKÄNEN Taru 1900 Västerås 00:38:25 0:10:42
Herrar motion, 20 km
1 162 KAMPEGÅRD Göran 1983 IKJ Haninge 00:50:22 0:00:00
2 159 NORMAN Fredrik 1975 Göteborgs SK 00:51:24 0:01:02
3 160 CLAESSON Rikard 1976 Stora Tuna IK SK 00:51:25 0:01:02
4 163 KARLSSON Torgny 1970 Täby IS SK 00:52:28 0:02:05
5 170 JONSSON Daniel 1900 Rembo IK 00:52:55 0:02:32
6 171 LÖFGREN Mats 1900 Rembo IK 00:54:31 0:04:08
7 158 ERIKSSON Staffan 1974 Stora Tuna IK SK 00:54:46 0:04:23
8 161 SÖDERQVIST Patrik 1968 Storvreta IK 00:58:09 0:07:46
9 166 HEDLUND Andreas 1900 Vasaloppsklubben Hedemora 00:58:16 0:07:53
10 168 ERIKSSON Anders 1900 Västerås 01:06:34 0:16:11
Herrar motion 10 km
1 164 THOLANDER Jakob 1971 Sundbybergs IK 00:27:20 0:00:00